Перспективні думки Поради для дому Як підготуватися до здачі крові на біохімію: поради та рекомендації

Як підготуватися до здачі крові на біохімію: поради та рекомендації

Біохімічний аналіз крові є одним із найбільш інформативних методів діагностики захворювань. Він дозволяє визначити стан організму, роботу різних органів та систем, а також виявити наявність патологій. Однак щоб результати аналізу були максимально точними, необхідно правильно підготуватися до здачі крові.

По першеПеред здаванням крові на біохімію необхідно дотриматися певних правил харчування. Протягом 12 годин перед аналізом слід утриматися від їжі, а також від алкоголю та сильного чаю чи кави. Вранішній прийом їжі необхідно відкласти до процедури.

По-друге, За 24 години до здачі крові на біохімічний аналіз рекомендується виключити фізичне навантаження та стресові ситуації, оскільки вони можуть спотворити результати аналізу. Також варто відмовитися від прийому ліків і вітамінних комплексів, якщо це необхідно, обов'язково обговоріть це питання з вашим лікарем.

По-третє, безпосередньо перед здаванням крові необхідно дотриматися правил гігієни. Руку, з якої братиметься кров, слід ретельно помити з милом і протерти спиртом або іншим антисептиком. Це допоможе запобігти потраплянню інфекції до судини.

Дотримання всіх цих правил дозволить отримати максимально точні результати біохімічного аналізу крові та допоможе лікарю правильно поставити діагноз та призначити відповідне лікування.

Складаємо таблицю
Як правильно підготуватися до здачі крові на біохімію
1. Незалежно від мети дослідження необхідно здавати кров натще. Це означає, що після останнього прийому їжі має пройти щонайменше 8 годин.
2.За два-три дні до здачі аналізу на біохімію виключити з раціону їжу, що містить велику кількість жирів та цукру. Відмовитися від жирної, смаженої, копченої, солодкої та борошняної їжі, а також від алкоголю.
3. Необхідно обмежити фізичну активність за добу до аналізу. Великі навантаження впливають на рівень деяких показників в аналізі.
4. Повністю виключити прийом лікарських засобів за 48 годин до здачі крові на біохімію. Якщо скасування ліків неможливе, перед аналізом слід повідомити лаборанта про прийом медикаментів.
5. Обов'язково постаратися попередити фізичну та психологічну напругу за добу до аналізу.

Проміжок між останнім прийомом їжі та часом здачі крові повинен становити не менше 6-8 годин.. Те саме стосується і різних напоїв та рідин. Просту негазовану воду звичайно пити можна і ввечері і вночі, проте вранці допускається лише мінімальна кількість для вгамування спраги (пара ковтків).

Що не можна робити перед аналізом біохімію?

для біохімічного аналізу крові бажано не їсти 12-14 годин (але не менше 8 годин). За 2 дні до обстеження необхідно відмовитися від алкоголю, жирної та смаженої їжі. За 1-2 години до забору крові не палити. Перед Дослідженням крові слід максимально знизити фізичні навантаження.

Що можна їсти ввечері перед здаванням крові на біохімію?

Увечері попереднього дня рекомендується нерясна вечеря. Бажано за 1 – 2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене та алкоголь. Якщо напередодні відбулося застілля або відвідування лазні чи сауни – необхідно перенести лабораторне дослідження на 1 – 2 дні.

Що потрібно їсти, щоб був хороший аналіз крові?

Здавати кров необхідно строго натщесерце, останній прийом їжі повинен бути не раніше, ніж 12 годин тому. Уранці можна пити воду (негазовану). Виключено вживання жуйок, цукерок та льодяників. Кров не слід здавати після рентгенографії, ректального дослідження чи фізіотерапевтичних процедур.

Related Post

У яких випадках корисно їсти мюслі і як вони впливають на здоров'яУ яких випадках корисно їсти мюслі і як вони впливають на здоров'я

Зміст:1 Коли є мюслі?2 Чи можна їсти мюслі натще?3 Чи можна на ніч їсти мюслі?4 Скільки грамів мюслі можна їсти в день? Мюслі – це популярний і корисний сніданок, що

Як правильно кататися на гірських лижах: основні принципи та технікаЯк правильно кататися на гірських лижах: основні принципи та техніка

Гірські лижі – це захоплюючий вид активного відпочинку, який потребує не лише фізичної підготовки, а й навичок безпеки. Адже спускатися з гори з високою швидкістю може бути небезпечним, якщо не